AFSAD BİR ANLAMA VE ANLATMA PRATİĞİ FOTOĞRAF ATÖLYESİ

Atölye Eğitmeni        : Kamuran Feyzioğlu
Atölye Tarihleri         : 19.10.2021-18.01.2022
Atölye Gün ve Saati : Salı Günleri , 19.00-21.00

Fotoğraf mekanik bir eyleme aracının ötesinde içeriden dışarı doğru yönelen bir harekettir. Bu hareket beslenmeye tabidir. Besin kaynaklarımızla oluşan bir fikir veya duygu ile eyleme pratiğine geçeriz. Bu kimi zaman bir şiir, kimi zaman düz yazı, kimi zaman resim, kimi zamanda fotoğraftır. Nihai üretimin fotoğraf olacağı bir yolculuğa çıkıyoruz. Besin kaynaklarımızı yenilemek, ilhamı yeniden almak ve var olanı aktif hale getirmek ve en çok da anlamak için.

Çalışmanın içeriğinde öncelikle içimizdeki yaratıcı gücü ortaya çıkaracak yaratıcı çalışmalarımız olacak. İlhamı devşirmek için. Bunun üzerine doğan ilhamımızla, fikirlerimizle fotoğraf üzerine paylaşımlarımızı karşılıklı olarak yapıyor olacağız. 

Her hafta fotoğraf kültüründen, tarihinden, güncel fotoğraftan bir konuyu tartışarak bitireceğiz. 

Her haftanın bir çalışma konusu da olacak. Nesneler dünyasına farklı bir gözle nasıl bakabilirdik? Bunun fotoğrafı olsa nasıl olurdu? Bu merakla çıkıyoruz yolculuğumuza ve en çok da anlatmak için.

Yol var yürürsek…

Ders içerik örneği

  1. Ders : Yaratıcılık üzerine çalışma ve üzerine sohbet
  2. Ders : Fotoğraf üzerine içerik sohbeti, katılımcılardan gelen fotoğrafların değerlendirilmesi.

Eğitimimiz yüzyüze planlamış olup, pandemi nedeniyle Sağlık Bakanlığı ve ilgili kuruluşlar tarafından belirlenen kurallara göre düzenlenerek çevrimiçi de devam edebilecektir.

Katılımcıların; 

Covid19 aşılarını tamamlamış olmaları, maske ve sosyal mesafe kurallarına uymaları beklenmektedir.

Başvuru ve kayıt için ; sekreterya@afsad.org.tr

Atölye Eğitmeni        : Kamuran FeyzioğluAtölye Tarihleri         : 19.10.2021-18.01.2022Atölye Gün ve Saati : Salı Günleri , 19.00-21.00 Fotoğraf mekanik bir eyleme aracının ötesinde içeriden dışarı doğru yönelen bir harekettir. Bu hareket beslenmeye tabidir. Besin kaynaklarımızla oluşan bir fikir veya duygu ile eyleme pratiğine geçeriz. Bu kimi zaman bir şiir, kimi zaman düz yazı, kimi zaman resim, kimi zamanda […]