AFSAD SOYUT FOTOĞRAF ATÖLYESİ

Atölye Eğitmeni        : S. Fehmi Katırcıoğlu
Atölye Tarihleri         : 16.10.2021 – 12.02.2022
Atölye Gün ve Saati : Cumartesi Günleri, Saat:12.00-15.00

S. Fehmi Katırcıoğlu, 2003 yılında temel fotoğraf eğitimi, karanlık oda ve 3.kur eğitim programlarını AFSAD'da tamamladıktan sonra AFSAD Gökhan Bulut Soyut Fotoğraf Atölyesine katıldı, çalışmalarını bu atölyede sürdürdü. Soyut fotoğrafları, yurtiçi ve yurtdışında birçok karma sergide yer aldı. 2007 yılında "Gölgeler ve İzler" adlı kişisel sergisini açtı. Yayımlanmış olan "MİM" isimli katalogda soyut fotoğrafları yer almakta ve 6 adet şiir kitabı bulunmaktadır. Ayrıca, 2017’den beri AFSAD bünyesinde atölye eğitmenliği yapmaktadır. 

Soyut Fotoğraf Atölyesi’ne ait yapılacak ders konuları aşağıda yer almakta olup, bu konuların anlatımıyla birlikte yıl sonunda sergi açmak üzere katılımcıların soyut fotoğraf üretimleri sağlanacaktır.    
Ders Konuları:

Resim Tarihi, Çağdaş Resim Sanatı
Felsefe Işığında Sanat Akımları
Görme, Görsel Okuma ve Görsel Bellek (Göz-Görme-Fotoğraf Çekme)
Renk, Algılama ve Fotoğraf Algısı
Görüngü Bilim
Estetik ve Nöroestetik 
Soyut Fotoğraf

Eğitimimiz yüzyüze planlamış olup, pandemi nedeniyle Sağlık Bakanlığı ve ilgili kuruluşlar tarafından belirlenen kurallara göre düzenlenerek çevrimiçi de devam edebilecektir.

Katılımcıların; 

Covid19 aşılarını tamamlamış olmaları, maske ve sosyal mesafe kurallarına uymaları beklenmektedir.

Başvuru ve kayıt için ; sekreterya@afsad.org.tr

Atölye Eğitmeni        : S. Fehmi KatırcıoğluAtölye Tarihleri         : 16.10.2021 – 12.02.2022Atölye Gün ve Saati : Cumartesi Günleri, Saat:12.00-15.00 S. Fehmi Katırcıoğlu, 2003 yılında temel fotoğraf eğitimi, karanlık oda ve 3.kur eğitim programlarını AFSAD’da tamamladıktan sonra AFSAD Gökhan Bulut Soyut Fotoğraf Atölyesine katıldı, çalışmalarını bu atölyede sürdürdü. Soyut fotoğrafları, yurtiçi ve yurtdışında birçok karma sergide yer aldı. 2007 […]