Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

AFSAD Ayın Film Etkinliği Gözde KURAL “TOZ” Filmi İle Konuğumuz

26 Ekim 2019 @ 14:00 - 18:00

AFSAD Sinema Biriminin her ayın son Cumartesi günü düzenlediği Ayın Film Etkinliği  Ekim ayı programına Yönetmen Gözde Kural  konuk oluyor.

26 Ekim 2019 Cumartesi günü gerçekleşecek olan etkinlikte yönetmenin “Toz” filmi izleyici ile buluşacak

Yönetmenin katılımı ile gerçekleşecek olan etkinliğimize tüm sanatseverler davetlidir.

26 Ekim 2019 Cumartesi

Film Gösterimi :14:00

Söyleşi                :16:15

Moderatör         :Şirin Gazialem

Etkinlik Adresi:

AFSAD

Bestekar Sok. 28/21  Çankaya/ANKARA

Tel:(312) 417 21 15

TOZ

Yönetmen                :Gözde Kural

Yapımcı                     :Taha Altaylı

                                      Gözde Kural

Senaryo                     : Gözde Kural

Oyuncular                 : Öykü Karayel, Beran Soysal, Muhammed Cangören,
                                       Abdul Qadır Farookh  

Görüntü Yönetmeni:Ferhat Uzundağ

Kurgu                           :Aylin Zoi Tinel

Süre                               :120 dk.

           

SİNOPSİS

Azra, Emir ve Ahmet Afgan asıllı İstanbul’da doğup büyüyen üç kardeştir. Annelerinin ölümünden büyük kardeş Azra Afganistan’a doğru tehlikeli bir yolculuğa çıkar.
Ailesinin geçmişiyle yüzleşirken kurduğu her bağlantı, onu içinden çıkılamaz yeni hikayelerin içine atar.
Savaşın insanların kaderi üzerindeki etkisini, kendi aile sırları üzerinden görmeye başlayacaktır. 
GÖZDE KURAL
1987’de Ankara’da doğdu. Sinema eğitimini tamamladıktan sonra,
asistan yönetmenlik ve televizyon reklamlarında yönetmenlik yaptı. İlk filmi Toz’u Afganistan’da çekti. Şu an yeni projesi Lipstick Fetva’ya hazırlanmakta.

MODERATÖR

ŞİRİN GAZİALEM:

 

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nden 2003 yılında mezun oldu. Üniversite yıllarında başladığı fotoğraf ve siyah beyaz baskı alanında kendini geliştirmek için 2003 yılında AFSAD’ın 2. Kur Karanlık Oda fotoğraf seminerine katıldı. Sonrasında AFSAD temel eğitim seminerlerinde asistanlık yaparken bir yandan da Gökhan Bulut ile Soyut Atölye, Cengiz Engin ile Kompozit Fotoğraf Atölyesi, Cenap Saryal ile Güneş Baskı Teknikleri Atölyesi, Özcan Yurdalan ile Belgesel Fotoğraf Atölyesi, Kurtuluş Özgen ile Kısa Film Semineri başta olmak üzere çok sayıda fotoğraf ve sinema ile ilgili atölye ve seminerlere katıldı. Bu atölyeler kapsamında yurtiçi ve yurt dışı birçok karma fotoğraf sergisine katıldı. İlk kişisel sergisi “Günebakan”ı Kasım 2018’de Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde ve ardından Şubat 2019’da Eskişehir Ticaret Odası Galerisi’nde açtı.

2008 yılında üyesi olduğu AFSAD’da temel fotoğraf seminerlerinin farklı düzeylerinde eğitmenlik yaptı ve ayrıca Kontrast dergisinde 7 sayı boyunca editörlük görevini yürüttü.

Yüksek lisans eğitimini, Gazi Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Anabilim Dalında “Sinemada Görüntü-Gerçek İlişkisi” adlı tezi ile 2007 yılında tamamladı. 2008-2009 yılları arasında editör ve fotomuhabir olarak Ostim Gazetesi’nde çalıştığı sıralarda, Ostim Organize Sanayi Bölgesinde çalışanlara dair kapsamlı bir belgesel fotoğraf arşivi oluşturdu. 2014 yılında Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Yeni Medya Anasanat Dalı kapsamında açılan Sanatta Yeterlik Programına özel öğrenci olarak katıldı ve “Haraketli Görüntü Tasarımı” dersini aldı. Bu ders kapsamında  çektiği “Yön” filminin senaristliğini ve yönetmenliğini yaptı.

2009 yılından itibaren Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Programında öğretim görevlisi olarak çalışan Şirin Gazialem, 2011 yılından itibaren Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Program Başkanlığı görevini de yürütmektedir.

Detaylar

Tarih:
26 Ekim 2019
Saat:
14:00 - 18:00
Etkinlik Kategori:
,

Mekan

AFSAD