Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

AFSAD Ayın Film Etkinliği CEYLAN ÖZGÜN ÖZÇELİK “KAYGI” FİLMİ İLE AFSAD’IN KONUĞU OLUYOR

30 Kasım 2019 @ 14:00 - 17:00

AFSAD Sinema Biriminin her ayın son Cumartesi günü düzenlediği Ayın Film Etkinliği  Kasım ayı programına Yönetmen Ceylan Özgün Özçelik  konuk oluyor.30 Kasım 2019 Cumartesi günü gerçekleşecek olan etkinlikte yönetmenin “Kaygı” filmi izleyici ile buluşacak. Yönetmenin katılımı ile gerçekleşecek olan etkinliğimize tüm sanatseverler davetlidir.

30 Kasım 2019 Cumartesi

Film Gösterimi :14:00

Söyleşi                :16:00

Etkinlik Adresi:

AFSAD

Bestekar Sok. 28/21  Çankaya/ANKARA

Tel:(312) 417 21 15

 

KAYGI

Yönetmen : Ceylan Özgün Özçelik

Senaryo     : Ceylan Özgün Özçelik

Görüntü Yönetmeni:Radek Ladczuk

Oyuncular : Algı Eke, Özgür Çevik, Selen Uçer, Asiye Dinçsoy, Kadir Çermik,                                Boncuk Yılmaz, İpek Türktan Kaynak, Kerem Kupacı

Kurgu         : Ahmet Can Çakırca

Müzik         :Ekin Fil

Ses Tasarımı ve Miksaj  :Fatih Rağbet

Ses              :Özgür Özden

Süre            :94 dk.

Yılı              :2017

 

 

Haber kanalında kurgucu olarak çalışan 30’lu yaşlarındaki Hasret uzun süredir aynı kâbusu görmektedir. Tekrarlayan kâbusla aklına bir soru düşer: Annesiyle babası trafik kazasında ölmemiş olabilir mi? Toplumsal bellek ve etki alanları temeline oturan psikolojik gerilim Kaygı, müzisyen anne-babası 20 yıl önce trafik kazasında ölen bir kadının kâbusuyla ilerliyor. Hasret, gerçekle sanrının paslaştığı tekinsiz bir ülkede yaşıyor. Geçmişini hafızasında arıyor.

 

 

ÖDÜLLER :

2017 Berlinale Panorama Special – Dünya Prömiyeri2017 South by Southwest Film FestivaliLuna Gamechanger Jüri Özel Ödülü (Ceylan Özgün Özçelik)2017 İstanbul Film Festivali – Ulusal Yarışma2017 Ifema – İsveç Malmö Kadın Filmleri Festivali – Kapanış Filmi2017 Ankara Uluslararası Film Festivali – Ulusal YarışmaJüri Özel Ödülü (Ceylan Özgün Özçelik), En İyi Sanat Yönetmeni (Kerem Ardahan, Sıla Karaca)2017 Off Camera Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali (Krakow)2017 Eskişehir Uluslararası Film Festivali

 

CEYLAN ÖZGÜN ÖZÇELİK

1980, Rize doğumlu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. 2002’de radyo ve televizyon programcısı olarak Best Medya’da çalışmaya başladı. Yapımcısı, editörü ve sunucusu olduğu sinema programı En Heyecanlı Yeri yaklaşık 10 yıl yayında kaldı. 2013’te, programın seçme sohbetlerinden oluşan Dikkat Çekim Var! adlı röportaj kitabı çıktı. Adrienne Weiss’la Oyuncu Yönetimi, Stuart Dryburgh’le Görüntü Yönetimi dahil fotoğraftan yapımcılığa çeşitli sinema atölyelerine katıldı. Yazıp yönettiği kısa metrajlı filmler, Bratislava Art’tan Portekiz Festroia’ya festivallerde gösterildi. Ödül töreni videoları, prodüksiyon şirketi tanıtımları, kamera arkası ve belgeseller kurguladı. Toplumsal hafıza temalı ilk uzun metrajlı filmi KAYGI/INFLAME, dünya prömiyerini 67. Berlin Film Festivali’nde Panorama Special seçkisinde yaptı. Film, Kuzey Amerika prömiyerini yaptığı SXSW’den (South by Southwest), Luna Gamechanger Ödülü ile döndü.

 

MODERATÖR

Hasan Nadir Derin

Sinema Yazarı, SİYAD Üyesi

Detaylar

Tarih:
30 Kasım 2019
Saat:
14:00 - 17:00
Etkinlik Kategori:
,

Mekan

AFSAD