Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

AFSAD FOTOĞRAF GÖSTERİMİ KONUĞUMUZ HÜLYA AKKAYA

Ocak 28 @ 18:30 - 19:30

ÖZGEÇMİŞ

HÜLYA AKKAYA

-1971 Erzincan doğumludur.İlk,orta ve lise tahsilini burada tamamladı ve üniversite hayatından sonra öğretmenlik mesleğine adım attı.

-2003 ve 2004 yılında doğu hizmetini yaptığı Erzincan’da öğrencileri ile köy köy gezerek el yapımı çocuk oyuncakları toplayarak ve ayrıca kendi öğrencilerinin el yapımı oyuncaklarını da dahil ederek İstanbul Çocuk Oyuncakları Müzesi’nin Anadolu Oyuncakları Bölümünün tamamlanmasını sağladı.

-İlk kişisel fotoğraf sergisini Erzincan Kültür Müdürlüğü Sergi Salonunda açtı.Sattığı fotoğrafların geliri ile okuluna bir çocuk kütüphanesi açtı.

-2014 yılından bu güne kadar Karşıyaka Halkeğitim Müdürlüğü bünyesinde yetişkinlere;Karşıyaka Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ise okulundaki öğrencilere Temel Fotoğraf Eğitimi verdi(vermektedir).Bu güne dek yaklaşık 300 yetişkine,70 ilkokul öğrencisine bu eğitimleri verdi.

-Yetişkinlerle 7,ilkokul öğrencileri ile 13 sergi açtı.

-İlkokul fotoğraf öğrencileriyle Ege Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği ile Karşıyaka Belediyesi işbirliği ile hazırlanan 4. Karşıyaka Uluslararası Fotoğraf Günleri etkinliklerinde ‘’Küçük Bakışlar,Büyük Dokunuşlar.’’fotoğraf sunumu ve sergisi ile yer aldılar.

– İlkokul fotoğraf öğrencileriyle Aydın Efeler Belediyesi 2. Uluslararası Fotoğraf Çalıştayı’nda kendisinin,öğrencilerinin sunumları ve sergileri ile yer aldılar.

-10. Ve 11.Sami Güner kupalarında çalışmaları ile tur atlayarak finale kaldı.

-2016 ve 2018 yıllarında Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu sunum havuzuna 5 fotoğraf sunumu projesi kabul edildi.

 -2013 yılında’’100 Kadın 100 Kadraj’’fotoğraf sergisinde yer aldı.

-2013 yılında 3. Egeart Sanat Günleri fotoğraf sergisinde fotoğraf çalışmaları ile yer aldı.

-2014 yılında Kuşadası Uluslararası 1. Mehmet Nuri Göçen Fotoğraf Çalıştayı’nı düzenleyen ekipte yer aldı ve bir sunumu ile çalıştaya katıldı.

-Lösev yararına düzenlenen ‘’Siz Yetersiniz’’fotoğraf sergisinde çalışmaları ile 2 defa yer aldı ve destek oldu.

-2017 yılında Siz Yetersiniz Derneği’nin ‘’Mutluluk Çocuk İşi’’fotoğraf sergisinde çalışmaları ile yer aldı.Destekte bulundu. 

-2017 yılında yetişkin fotoğrafçılarla Polonya İstanbul Başkonsolosluğu ‘’Anneler Günü’’temalı  fotoğraf projesini hazırlayıp,sergi yaptılar.

-2017 yılında farkındalık yaratmak için İzmir Down Sendromu Derneği ve Şehit Astsubay Hilmi Öz İlkokulu işbirliği ile desteklenen ‘’Kalp Kalbe Karşıdır.’’fotoğraf projesini okulunun küçük fotoğrafçıları ve down sendromlu bireylerle birlikte hazırlayıp,Mavibahçe AVM’de sergisini açtılar.

 -2017 yılında SoArt Content ‘’Son Yaprak’’sanat projesinde fotoğrafları ile yer  aldı.

– Ege Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği Yönetimi’nde aktif olarak rol aldı.Bu dernekte fotoğraf eğitimleri verip,atölye eğitmenliği yaparak çok sayıda sergi açıp bu sergilere aynı zamanda çalışmaları ile dahil oldu.

-Türkiye’nin farklı illerindeki Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonuna bağlı derneklerde fotoğraf sunumları yaptı,sergilerinde çalışmaları ile yer aldı.

-2017 yılında davet edildiği Gürcistan Fotoğraf Derneği ve Azerbeycan Fotoğraf Dernekleri’nde okulundaki fotoğraf öğrencilerinin ve kendi fotoğraf projelerinin sunumunu yaptı.

-2016 yılında bir ilke imza atarak okul müdürünün desteği ile Karşıyaka Şehit Astsubay Hilmi Öz İlkokulu’nda bir fotoğraf stüdyosu açtı ve halen sınıf öğretmenliğinin dışında ayrıca bu stüdyoda yetişkinlere ve okulunun öğrencilerine fotoğraf eğitimi vermeye,özellikle sosyal projeler üretmeye devam etmektedir.

Detaylar

Tarih:
Ocak 28
Saat:
18:30 - 19:30
Etkinlik Kategori:
,

Mekan

AFSAD