Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

AFSAD’DA CUMARTESİ SÖYLEŞİ FİLİNTA ÖNAL HEYKELTIRAŞ VE SANAT ÜZERİNE SOHBETLER…

Şubat 1 @ 16:00 - 18:00

SÖYLEŞİ

Filinta ÖNAL  Heykeltıraş ve Sanat Üzerine Sohbetler…

 1 Şubat 2010 Cumartesi Saat : 16.00

FİLİNTA ÖNAL

1972’de Ankara’da doğan sanatçı lisans ve lisansüstü eğitimini Hacettepe Üniversitesi G.S.F. Heykel Bölümü’nde tamamlamıştır.

Mersin Üniversitesi G.S.F. Heykel Bölümü’nde ve Bilkent Üniversitesi B.U.P.S.’ta öğretim görevlisi olarak çalışmış olan sanatçının yurtiçi ve yurtdışında çeşitli diplomatik anıtsal projeleri bulunmaktadır.

Yurtiçi ve yurtdışında çeşitli bienal, sempozyum, fuar ve karma sergilere katılan sanatçının dokuz kişisel sergisi bulunmaktadır. O.D.T.Ü. Heykel Yarışması’nda Birincilik Ödülü ve 57. Devlet Resim Heykel Yarışması’nda Başarı Ödülü bulunan sanatçı halen serbest heykeltraş olarak çalışmakta; çeşitli resmi ve özel kurumlar için sanat danışmanlıkları, bilirkişilikler, jüri üyelikleri yapmaktadır.

Sanatı hakkında yurtiçi ve yurtdışında, röportaj ve programlar yapılmış, bunların yanısıra çeşitli yazı ve kataloglar yazılı ve görsel basında yer almıştır.

Referansları arasında T.C. Cumhurbaşkanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Dışişleri Bakanlığı, pek çok ülkenin büyükelçilikleri, üniversiteler, yurtiçi ve yurtdışında çeşitli müzeler, belediyeler ile özel şirketler ve koleksiyoncular yer almaktadır.

Detaylar

Tarih:
Şubat 1
Saat:
16:00 - 18:00
Etkinlik Kategori:
,

Mekan

AFSAD