Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

AFSAD AYIN FİLM ETKİNLİĞİ’NDE YÖNETMEN EMRE YEKSAN YUVA FİLMİ İLE AFSAD’A KONUK OLUYOR

Şubat 29 @ 14:00 - 17:30

AFSAD Sinema Biriminin her ayın son Cumartesi günü düzenlediği Ayın Film Etkinliği  Şubat ayı programına Yönetmen Emre Yeksan konuk oluyor.

29 Şubat 2020 Cumartesi günü gerçekleşecek olan etkinlikte yönetmenin “Yuva” filmi izleyici ile buluşacak. Yönetmenin katılımı ile gerçekleşecek olan etkinliğimize tüm sanatseverler davetlidir.

AFSAD Sinema Birimi

29 Şubat 2020 Cumartesi

Film Gösterimi :14:00

Söyleşi                :16:15

Etkinlik Adresi:

AFSAD

Bestekar Sok. 28/21  Çankaya/ANKARA

Tel:(312) 417 21 15

YUVA

Yönetmen – Senaryo: Emre Yeksan

Görüntü Yönetmeni: Jakub Giza

Kurgu: Selda Taşkın

Sanat Yönetmeni: Osman Özcan

Müzik: Mustafa Avcı

Oyuncular: Kutay Sandıkçı, Eray Cezayirlioğlu, İmren Şengel, Okan Bozkuş

Yapımcı: Anna Maria Aslanoğlu

Yapım Şirketi: istos film

Süre:119 ‘

Yapım:2018

Sinopsis 

Veysel’in ormanda sürdüğü münzevi hayatın sükuneti, yaşadığı arazinin satılmasıyla bozulur. Veysel’i ziyarete gelen Hasan, ağabeyini şehre dönmeye ikna etmeye çalışmaktadır. Araziyi tahliye etmedikleri için tehdit altında olan iki kardeşin yıllar sonra gerçekleşen yüzleşmesi, büyülü bir yuvanın -toprağın altında yepyeni bir dünyanın- keşfedilmesini sağlar.

 EMRE YEKSAN

1981, İzmir doğumlu. Mimar Sinan Üniversitesi’nde başladığı sinema eğitimini yarıda kesip Sorbonne Üniversitesi’nde tamamladı. Uluslararası festivallerde gösterilmiş Unutma Beni İstanbul ve Sesime Gel filmlerinin yapımcılığını yaptı. Yazıp yönettiği ilk uzun metrajlı film Körfez dünya prömiyerini Venedik Film Festivali’nin Eleştirmenler Haftası’nda yaptı. Yuva, Biennale College Cinema 2018 kapsamında yapılmış, yönetmenin ikinci uzun metrajlı filmidir. Şu sıralar uzun süredir tamamlanmayı bekleyen kısa filmi Aziz üzerine çalışıyor.

Moderatör:

Doç.Dr.ÖZGÜR YAREN

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Üyesi.  

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde sinema ve fotoğraf üzerine dersler veriyor. Aralarında Seymour Chatman’ın Öykü ve Söylem: Filmde ve Kurmacada Anlatı Yapısı ve Martha P. Nochimson’un Bir Dünya Sinema adlı yapıtının da olduğu çevirileri, film çalışmaları alanında makaleleri ve Altyazılı Rüyalar: Avrupa Göçmen Sineması adlı bir kitabı var.

Detaylar

Tarih:
Şubat 29
Saat:
14:00 - 17:30
Etkinlik Kategori:
,

Mekan

AFSAD