Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

AYIN FOTOĞRAF DEĞERLENDİRMESİ VE SÖYLEŞİ HASAN ATABAŞ

Şubat 15 @ 16:00 - 18:30

Hasan ATABAŞ

1947 Vakfıkebir (Trabzon) doğumlu. Erzurum Yavuz Selim İlköğretmen Okulu, Ankara Ticaret ve Turizm Yüksek Öğretmen Okulu İşletme-Muhasebe bölümü, Anadolu Üniversitesi AÖF Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü ve Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi yüksek lisans mezunu.

 

Bir süre öğretmenlik yaptıktan sonra atandığı Milli Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatında değişik kademelerde yöneticilik yaptı, 45 yıllık kamu hizmetini tamamladığı 2012 yılında genel müdür yardımcısı iken -yaş sınırını doldurduğundan- emekliye ayrıldı.

 

1970’li yıllarda başladığı fotoğraf çalışmalarını 2002 yılından bu yana AFSAD bünyesinde -doğa fotoğrafçılığı ve makro fotoğrafçılık alanlarında- sürdürmektedir. 2010-2011 yıllarında sosyal sorumluluk projesi olarak ele aldığı “Atatürk Orman Çiftliği’nin Yaban Çiçekleri”ni (254 tür) fotoğrafladı. Değişik illerde karma sergilere katıldı, gösteriler yaptı, yarışmalarda ödüller aldı. Gazete ve dergilerde fotoğrafları ve yazıları yayınlandı. AFSAD yönetiminde iki dönem görev yaptı. Halen AFSAD bünyesinde “makro fotoğrafçılık” ve “doğa fotoğrafçılığı” atölyelerinde eğitmenlik yapmaktadır.

 

“Çığlık Çığlığa Bir Dünya” adlı “şiir-fotoğraf”, derleyip editörlüğünü yaptığı “Türkiye Doğa Manzaraları / Landscapes From Turkey” adlı “fotoğraf kataloğu” ve “Küçük Şeylerin Büyük Dünyası Makro Fotoğrafçılık” kitapları bulunmaktadır.

Detaylar

Tarih:
Şubat 15
Saat:
16:00 - 18:30
Etkinlik Kategori:
,

Mekan

AFSAD