Hakkımızda Haberler Eğitim Yayınlarımız Sergiler Üye Portfolyoları İletişim  

 
 
Gösteri Prof. Dr. Taner Kıral
06.06.2008 Cuma - Saat : 19:00

Prof. Dr. Taner Kıral Kimdir?

Ankara Üniversitesi’nde Tarım İşletmeciliği Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktadır. Fotoğrafla ilgisinin eskilere dayanmasına ve ilk SLR makinesini 30 yıl önce edinmiş olmasına karşın, daha çok doğa alanında olmak üzere konuyla ilgilenmesi on yıl önce yoğunlaşmaya başlamıştır. AFSAD’da temel eğitimini Cengiz Oğuz Gümrükcü’den aldıktan sonra Tarık Yurtgezer Doğa Atölyesi’ne devam etmiş ve deneyimlerini artırmıştır.

Halen AFSAD Doğa Grubunda çalışmalarını sürdürmekte, AFSAD ve FSK’ya üyedir. Kendini geliştirmek için açılan semineri kaçırmaz. Ömür boyu öğrenmeye inanmaktadır. Son olarak Melih Özbek Dijital Fotoğraf ve İsmail Haykır Diğital Fotoğraf ve PhotoShopCS3 Seminerlerini tamamlamış ve halen İsmail Haykır Dijital Fotoğraf Atölyesi’ne devam etmektedir.

Dijital fotoğraf çekmeye devam etmekle birlikte dia çekmeyi de sürdürmektedir. TOBB Üniversitesi ve Ziraat Fakültesi fotoğraf topluluklarının yöneticiliğini de yapmakta olan Taner Kıral dijital fotoğrafa, hafif olanlar dışında yapılan müdahalelerin fotoğraf kavramına zarar verdiğini düşünmekte ve yaratılan şeylerin fotoğraftan başka bir şey olduğuna inanmaktadır.

Ağırlıklı olarak doğa fotoğrafçılığının alt alanlarındaki çağdaş literatürü izlemekte ve abonesi olduğu bir kaç yabancı dergi ile günceli yakalamaya çalışmaktadır. Bu bağlamda ülkemiz fotoğrafçılarının ünlü çağdaş batılı ustalardan teknik ve sanatsal olarak hiç de geri kalmayan eserler ortaya koyduğuna inanmaktadır.

6  Haziran Cuma ‘08 
Gösteri (Dia) : Prof. Dr. Taner Kıral
‘Sulak Alanlarımızdan - I’  
Saat : 19:00