ASIL ÜYELER

SALİH FEHMİ KATIRCIOĞLU

Başkan

SALİH FEHMİ KATIRCIOĞLU
Üye No: 833
S. Fehmi Katırcıoğlu, 1959/Kayseri’de doğdu. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kalp ve Damar Cerrahı olarak çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.
2003 yılında temel fotoğraf eğitimi, karanlık oda ve 3.kur eğitim programlarını AFSAD’da tamamladıktan sonra AFSAD Gökhan Bulut Soyut Fotoğraf Atölyesine katılarak çalışmalarını bu atölyede sürdürdü. Soyut fotoğrafları, yurtiçi ve yurt dışında birçok karma sergide yer aldı. Ayrıca, 2007 yılında, Ankara’da “Gölgeler ve İzler”, 2019 yılında ise Münih/Almanya’da ‘’MİM’’ adlı kişisel sergilerini açtı. Yayımlanmış olan “MİM” isimli katalogda soyut fotoğrafları yer almakta ve altı adet şiir kitabı bulunmaktadır.
2017’den beri AFSAD-Soyut Fotoğraf Atölyesi’nde eğitmenlik yaparak soyut fotoğrafa ilişkin tecrübelerini arkadaşlarıyla paylaşmaktadır.

ÇİĞDEM AKINCITÜRK

Başkan Yardımcısı

ÇİĞDEM AKINCITÜRK
Üye No:
1965 Ankara doğumludur. Üniversite eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Biyoloji bölümünde tamamlamıştır. 10 yıl medikal sektörde ve takiben 20 yıl Milli Eğitim Bakanlığı Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesinde İngilizce öğretmeni olarak çalıştıktan sonra emekli olmuştur. Evli ve bir çocuk annesidir.
 
Uzun süredir ilgi duyduğu fotoğraf çalışmalarına AFSAD’da başlamış ve 3.kur dahil temel eğitimlerini dernekte tamamlamıştır. Sonrasında; Siyah Beyaz Fotoğraf İşleme Semineri (Deniz Tokay-AFSAD), Belgesel Fotoğraf Semineri (Özcan Yurdalan-FSK), Contemplative Fotoğraf Semineri (Taner Kıral-AFSAD), Mücellit Semineri (Kaan Koç-KA Fotoğraf) eğitimlerine katılmıştır. Ayrıca; Fotoğraf İşleme Atölyesi (Özlem Karagözler Karacasu), Çağdaş Fotoğraf Atölyesi (İbrahim Göğer-AFSAD), Işık Gölge Fotoğraf Atölyesi (Mehmet Tezcan-FSK), Soyut Fotoğraf Atölyesi (Fehmi Katırcıoğlu-AFSAD) ve Labirent Fotoğraf Atölyesi’ne (Fazlı Öztürk-KA Fotoğraf) katılmıştır. Bu seminer ve atölyeler sonrasında yurt içi ve yurt dışı çeşitli karma sergilerde yer almıştır. 2018 yılında İFSAK tarafından düzenlenen, Fake/Sahte temalı 25. İstanbul Fotoğraf Günleri’nde kabul almış ve fotoğrafları sergilenmiştir.
 
2016 yılından itibaren AFSAD üyesidir. Ayrıca Açık Öğretim Fakültesi, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümününden 2018 yılında mezun olmuştur.

SADULLAH KOCAMAN

yazman-SİNEMA BİRİMİ SORUMLUSU, ÇAĞDAŞ SANATLAR BİRİMİ

Erkan KARADAĞ
Üye No:
Tıp fakültesi ve aile hekimliği uzmanlık eğitimi sonrası halen aile hekimi olarak çalışmaktadır.
2012’de fotoğraf makinesiyle aynı dili konuşma arzusu, fotoğraf dernekleriyle tanışmasına vesile oldu.
Bir çok seminer, atölye katılımı, ortak sergiler ve bir kaç yarışma deneyimi yaşadı.
AFSAD Uluslarası Katılımlı 8. Fotoğraf Sempozyumu’nun düzenleme kurulunda ve Kontrast Dergisi’nin 51 ve 52. sayılarının yayın ekibi içinde çalışma imkanı buldu.
Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Önlisans Programını tamamladı.
Halen İstanbul Üniversitesi AUZEF Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde öğrenciliği devam ediyor.
Fotoğraf, sinema ve diğer sanat dallarının disiplinlerarası etkileşimlerini, sanatsal ifade imkanı olarak anlama çabası, tutku halinde devam etmektedir.

EYYÜP ÖZTÜRK

SAYMAN– MALİ İŞLER BİRİMİ SORUMLUSU

EYYÜP ÖZTÜRK
Üye No:
     1962 Yılında Ankara Şereflikoçhisar’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı.
Gazi  Üniversitesi  İİBF Ekonomi Bölümünden 1985 yılında mezun oldu. 1978 yılında başladığı Mali Müşavirlik meslek hayatını 1990 yılından beri Ankara da serbest olarak sürdürmektedir. 2013 yılında Kamu Gözetim Kurumundan Bağımsız Denetçilik unvanı aldı. Uzun yıllar Etlikspor da  başkanlık  yaptı. Evli ve üç tane prensesi vardır. 1975 yılında edindiği Agfa marka makineyle, gençlik yıllarından beri uzaktan ilgi duyduğu Fotoğraf sanatına; 2012 yılında katıldığı Ankara Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası- ASMMMO Fotoğraf topluluğu tarafından düzenlenen  Temel  Fotoğraf  Eğitim kursuna katılarak başladı. 2013 yılında AFSAD’da  açılan 3. kuru  tamamladı ve sergisine katıldı. 2014 yılında ASMMMO Fotoğraf Topluluğunda İleri Düzey Fotoğraf Eğitimlerine katıldı. Topluluğun “Üretim-Hareket” konulu fotoğraf sergisine “Pasta Üretimi” konulu çalışmasıyla katıldı. 2015 yılında aynı topluluğun “Tarihin Eşsiz Emaneti ANKYRA” çalışmasına ve Fotoğraf sergisine katıldı.  2016 Yılında düzenlenen 2. Uluslararası Malatya Fotokamp’a fotoğraf gösterisi ile katıldı.
AFSAD bünyesinde  birçok Atölyeye çalışmalarına  ve sergisine katıldı. Bursa da düzenlenen 9. Uluslararası BursaFotofest’de; “Direnen Gizem Celil Boğazı”    kişisel sergisi ile yer aldı. Ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda katılımcıların olduğu “Korona Günlerinde Fotoğraf” projesinde  yer aldı.         
Şiir denemeleri ve “orta anadolu yöresel ağız” kelime arşivi dil çalışmaları ve çeşitli konularda makaleleri mevcuttur.

SETTAR BOSTANOĞLU

ÜYE – Gezi Birimi Sorumlusu

SETTAR BOSTANOĞLU
Üye No:
1963 yılında İzmir’ de doğdu. 1986 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.1991 yılında Genel Cerrahi, 1996 yılında Gastroenteroloji Cerrahisi Uzman oldu.
2009 yılında AFSAD ile tanıştı. 2009 yılında AFSAD’ da Tarık Yurtgezer Doğa Fotoğrafı Atölyesi’ ne katıldı ve atölyenin “Doğa Fotoğrafı” sergisinde yer aldı. 2010 yılında AFSAD’ da Doğanay Sevindik “Fotoğraf Her Yerde Her Zaman” Belgesel Fotoğraf Atölyesi’ nde yer aldı. Atölyenin “Her Yerde…”, “Duman Altında Yaşam/TORAK ” isimli sergileri ile AFSAD Yönetim Kurulunun atölyeye verdiği görev ile AFSAD’ ın taşınma sürecinin fotoğraflandığı “Bir Taşınma Hikâyesi/AFSAD” isimli fotoğraf gösterisinde yer aldı. AFSAD-TGYV iş birliği ile açılan “Siz de Bir Gün Yaşlanacaksınız-1 ve 2” isimli fotoğraf sergisinde yer aldı. AFSAD-Mimarlar Odası Ankara Şubesi iş birliği ile gerçekleştirilen “Sosyal/Konut” konulu sergide yer aldı. 2011 yılında AFSAD’ da Doğanay Sevindik eğitmenliğinde Belgesel Fotoğraf Atölyesinde asistan olarak görev aldı. Atölyenin “Fotoğrafla…” isimli sergisinde yer aldı. DASK-DOGAY 2012 Fotoğraf Yarışmasında Makro Doğa dalında 1. lik ödülü aldı. 2012 yılında Tarık Yurtgezer İçsel Doğa Atölyesine katıldı ve atölye sergisinde yer aldı. AFSAD karma 36. Yıl, 38. Yıl üye sergileri, 2015 yılında “Benim İçin Ankara”, 2016 yılında “Kaçış” konulu karma sergilerde yer aldı. 2018 yılında TFSF tarafından yürütülen “Memleketimden İnsan Manzaraları” isimli projeye “Tespihçiler” isimli ortak yürütülen çalışma ile katıldı
2011 yılında AFSAD üyesi oldu. 2014-2016 Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü Mezunu. 2018 -2019 öğretim döneminde Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Dönem 2 öğrencilerine Temel Fotoğraf Eğitimi dersi verdi.
AFSAD’da “Proje Hazırlama”, “Eğiticilerin Eğitimi” ve “Küratörlük” eğitimleri aldı. 2013-2015 ve 2015-2017 yılları arasında iki dönem AFSAD Yönetim Kurulu üyesi olarak görev aldı.

SEVDA DEMİR

ÜYE – Sergi Gösteri ve Kültürel Etkinlikler Birimi Sorumlusu

SEVDA DEMİR
Üye No:
1972 yılında Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi İşletmecilik Bölümü mezunu. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi Muhasebe Finansman Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümünü bitirdi. 2002 yılında serbest muhasebeci mali müşavir oldu. Bir şirkette muhasebe müdürü olarak çalışmaktadır.
            Fotoğrafa, 2010 yılında ASMMMO Fotoğraf Topluluğu’nda Erol Bektaş’tan fotoğraf eğitimi alarak başladı. İki sergide yer aldı. 2 yıl süren bu eğitimden sonra, fotoğraf eğitimlerine Afsad’da devam etti.
Tarık Yurtgezer, Kamuran Feyzioğlu, Haluk Safi, İsa Özdemir, Atakan Baykoçak, Eda Çalışkan, Gülser Günaydın ve Kaan Olguntürk’ten Fotoğraf ve Kısa Film üzerine eğitimler aldı. Özcan Yurdalan. Orhan Alptürk’ün seminerlerine katıdı. Afsad’da Tarık Yurtgezer’in Atölyelerinde asistanlık yaptı. Afsad’da Eğiticilerin Eğitimi seminerine katıldı. Ulusal bir proje olan “Memleketimden Görsel Hikayeler”, “Korona Günlerinde Fotoğraf” Projelerinde yer aldı.
Ona göre fotoğraf özgün olmalıdır. Fotoğraf kişinin içsel dünyasının ışıkla yazılmasıdır.

ALİ ASGAR ŞAHİN

ÜYE – Eğitim Birimi Sorumlusu, Gezi Birimi

ALİ ASGAR ŞAHİN
Üye No:
1979 Ankara Doğumludur. 2004 yılı itibariyle Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler, İşletme, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümlerini tamamladı. Halen Kültürel Miras ve Turizmcilik okuyor. Ayrıca MEB Usta Öğreticilik Eğitimini tamamladı. 2006 yılından itibaren fotoğrafçılığa ilgisi profesyonel olarak yoğunlaştı. 2008 yılında Doğa Derneği Kuş gözlem etkinliklerine katıldı, Halen derneğin üyesi. 2008 yılında derneğimize katılarak; Temel Fotoğrafçılık , Doğa Fotoğrafı Atölyesi, Dijital Fotoğraf, Portre Fotoğraf ve Toplumcu Gerçekçi Belgesel Atölyesi eğitimlerini aldı. 2011 yılından itibaren, Temel Fotoğrafçılık Eğitimi asistanlığı, Doğa Atölyesi Eğitimi asistanlığı, İleri Düzey Doğa Fotoğrafçılığı Eğitimi asistanlığı, Contemplative Fotoğrafçılık Eğitimi asistanlıklarını yaptı.
2010 yılında Derneğimiz yönetim kurulunda görev aldı.
2008-2018 Fotoğrafta ilgisi doğaya ve çevreye yönelik olduğu için bu alanda bir çok karma fotoğraf sergisine katıldı.
Derneğimize bağlı olarak Eğiticinin Eğitimi ve Küratörlük Eğitimlerini aldı.
2009 2015 Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Fotoğraf Topluluğunun Kuruculuğunu yaptı. 75. Yılında DTCF konulu fotoğraf sergisini öğrencileriyle birlikte açtı.
2010-2015 yılları arasında DTCF Musa KADIOĞLU Başkanlındaki TEOS Kazısının fotoğrafçılığını yaptı, buluntuları fotoğrafladı.
2010-2013 Nallıhan Belediyesinin Uluslararası Festivalinde fotoğrafçı olarak görev aldı. Sorumluluğunu üstlendi, sergilerini açtı.
2011 Yılında Nallıhan Belediyesine bağlı olarak ilk kişisel sergisini açtı.
2012-2017 Ankara Barosu Fotoğrafçılık Kulübünün kuruculuğunu yaptı. Her yıl Sergilerini düzenledi ve açtı.
2014 Mümtaz Soysal Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerine “Fotoğrafın Toplum Üzerine Etkisi” konulu fotoğraf semineri verdi.
2014 ÇODAM /ÜZYEÇDE Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocuklar Derneği Canlı Sanat Atölyesine Davetli Fotoğraf Sanatçısı olarak katıldı.
2015 2. Kişisel sergisi olan “Doğadaki Manzaralar” sergisini Ankara Üniversitesi Kültür Sanat Merkezinde açtı.
2017 Samsun Vezirköprü Belediyesi için fotoğraf çekim çalışmalarını yürüttü, küratörlüğünü üstlendi ve sergisini açtı.
2008-2018 yılları arasında birçok kurum ve kuruluşun düzenlediği fotoğraf etkinliklerine katıldı.
2016 yılında el sanatlarına ilgi gösterdi ve Mine Eğitimi, Cam Sanatı Eğitimi ve Seramik Eğitimleri aldı. 2016-2018 yılları arasında Mine Sanatı ile karma sergiye katıldı, Şeker Portakalı, Dalyan Belediyesi Dalyan Sanat Festivali, İstanbul Sanatta Zaman ve Mekan, Kuşadası Belediyesi Geleneksel Türk El Sanatları etkinliklerine davetli cam ve fotoğraf sanatçısı olarak katıldı.
Halen paylaşmak için öğrenme çabasıyla bir döngüde deviniyor.


YEDEK ÜYELER

Zeynep Nur AKÇABOY

ÜYE-ÇAĞDAŞ SANATLAR BİRİMİ SORUMLUSU

ZEYNEP NUR AKÇABOY
Üye No: 1016
1973 Aydın’da doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Aydın’da tamamladı. 1997 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi ‘nden mezun olup, ardından Anesteziyoloji ve Reanimasyon uzmanı oldu. Aynı alanda görev yapmaya devam ediyor. Evli ve 2 çocuk annesi.
Amatör fotoğrafçılık çalışmalarına 2012’de başladı, 2014 yılında AFSAD’la tanışarak ve temel, 2. ve 3. Kur eğitimlerini dernekte tamamladı. 2017 yılında AFSAD üyeliğine kabul edildi.
Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Önlisans Programını tamamlayarak 2018 yılında mezun oldu.
AFSAD’da İbrahim Göger’in Çağdaş Fotoğraf Atölyesi’ne ve S. Fehmi Katırcıoğlu’nun Soyut Atölye ve sonrasında Proje Grubuna katıldı.
Bunlar dışında Özcan Yurdalan’la Belgesel Fotoğrafçılık Semineri’ne, Gülser Günaydın’la Çağdaş Sanat Semineri’ne, Fazlı Öztürk ile Labirent Atölyesi’ne; Kaan Koç ile Mücellit Atölyesi’ne katıldı.
Atölyeler, Proje Grupları ve çeşitli ulusal ve uluslararası karma sergilerde fotoğraflarıyla yer aldı.

MEHMET TEZCAN

ÜYE-PORTFOLYO HAZIRLAMA VE ADAY ÜYE DESTEĞİ

MEHMET TEZCAN
Üye No:
1973 yılında Ankara’da doğdu. Öğrenim hayatının büyük kısmını Ankara’da tamamladı.Üniversite yıllarında fotoğrafla tanışan Tezcan o yıllarda fotoğrafla amatörce ilgilendi. ilk makinesini bir eskiciden aldı ve uzun bir süre bu makineyle çalıştı.
1999 yılında Adobe Türkiye’de kendini göstermeye başladığında dijital fotoğraf işleme tekniklerine merak salan Tezcan aynı yıl Adobe’den dijital çekim ve dijital fotoğraf işleme teknikleri konusunda uzun süren bir eğitim aldı. 2000 yılında üstün başarıyla belge almaya hak kazandı.
2008 yılında Fotoğraf Sanatı Kurumuyla tanışan Tezcan,fotoğrafa artık bir sanat gözüyle bakmaya başladı.
Fotoğraf Sanatı Kurumunda Dijital Fotoğraf işleme teknikleri konusunda eğitim vermekte olan Tezcan aynı zamanda dernek çatısı altında atölye ve seminer çalışmalarına devam etmektedir
2013 yılında AÖF Kameramanlık ve Fotoğrafçılık bölümüne başladı ve 2015 yılında mezun oldu.
Fotoğraf çalışmalarına portfolyo mantığına dayalı olarak çalışmaktadır.
İki adet kişisel sergisi olan ve birçok karma sergide fotoğrafları yer alan Tezcan birçok fotoğraf ödülüne layık görülmüştür.
Fotoğraf çalışmalarına hem hobi hem de meslek olarak devam etmektedir.
Fotoğraf Sanatı Kurumu (FSK) üyesidir.
Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği (AFSAD) üyesidir.

MEHMET ÇALLI

ÜYE- ENGELLİLER BİRİMİ SORUMLUSU

MEHMET ÇALLI
Üye No:
1958 doğumlu. Evli iki kız babası.
Fotoğraf hayatına 2004 yılında, fotoğraf temel eğitimini FSK’da Tekin Ertuğ’dan alarak başladı. 2005 yılında Portre Atölyesi İsmail Haykır, 2006-2008 Kuram ve Kurgu Atölyesi Tekin Ertuğ, 2008-2012 Tekin Ertuğ atölyesi (fotoğraf ustaları Anılar ve Söyleşiler çalışması) Türksoy nevruz kutlamalı Türkiye geneli çalışmalarında bulunmuştur.
2011 2.İstanbul uluslararası Su Formu, Sulak Alanlar Karma Fotoğraf sergisi. 2011 yılı ilk kişisel fotoğraf sergisi Canlı Heykeller konulu fotoğraf sergisi.
F.S.K Babil Kültür Sanat Merkezi Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü Genel Müdürlüğü Sergi Salonu. 11.Ethos Ankara Uluslararası Tiyatro Festivali Akün sahnesi Fuaye alanı. 2016 yılında F.S.K.’dan istifa edip 2017 yılında Afsad üyesi oldu. 2017 Dışa Vurum Atölyesi Taner Kıral. 2019 Yaratıcı Fotoğraf Atölyesi Tarık Yurtgezer Son olarak da Karanlık Oda Atölyesi Cengiz Oğuz Gümrükçü Halen devam etmekte olan projelerim,
1- Sinema, tiyatro, makyaj teknikleri konulu portre çalışması
2- Sahne, dans fotoğrafı çalışmaları devam etmektedir.
Ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalara katılıp çeşitli ödüller almıştır. FIAP üyesidir.

HANİFE DEVECİ

ÜYE- BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER BİRMİ SORUMLUSU

HANİFE DEVECİ
Üye No:
Akşehir doğumlu. Sağlık meslek lisesi ebelik, lisans hemşirelik mezunu. Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği Yüksek Lisans ve İkinci üniversite olarak Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü mezunu. Aile hekimi eşiyle birlikte aile sağlığı hemşiresi olarak görev yapmakta. Hastane yönetiminde ve Sendika il yönetiminde görevler aldı. Sağlık Bakanlığı basın biriminde çalıştı. Sağlık Bakanlığı Ankara Halk Sağlığı Dergisinde ve çeşitli dergilerde fotoğraf editörlüğü yaptı. Sağlık Bakanlığı Emzirme Eğitmeni olarak görev aldı.
Fotoğrafa babasının ilkokul beşinci sınıfta aldığı fotoğraf makinesiyle başladı. Ankara’da Altın Oran Fotoğraf Derneği kurucu üyesi. AFSAD, FSK FİAP, PSA ve Camera Obscura Society üyesi. FİAP için 20 salon ve 12 ülkede ödülleri var. Afiap başvurusu için yeterli sayıda fotoğrafları olmasına rağmen bir yıl beklemesi gerektiğinden Afiap başvurusu için yıl sonunu beklemekte.
Camera Obscura Society üyesi ve COS Bronze ünvanı taşıyor.
Photographic Society of Amerika ( PSA ) üyesi. İki yıldız hakkediyor ve üç yıldız olmayı bekliyor.
PSA onaylı CHASING THE LIGHT isimli ilk yarışmasını yaptı. Yarışmaya 49 ülkeden, 144 katılımcı 3279 fotoğraf ile katılım sağladı. JUST LIGHT isimli ikinci yarışmasını düzenliyor.
Bohubhuj Photography Club 2021 Nisan ayı jüri üyeliğini yaptı. Katıldığı ilk fotoğraf festivalinde – http://asiaphotofestival.com/featured-galleries/ – Asya Fotoğraf Galerisi’nin en çok ziyaret edilen fotoğrafçıları arasında yer aldı, bronz sergi ödülü kazandı.
Türkiye Barolar Birliğinde ODTÜ mezunlar derneğinin atölye çalışmalarının sergisine katıldı. Artankara’da Fsk da Işık Gölge Atölyesinin karma sergisine katıldı. Altın Oran Fotoğraf Derneği ile Çağdaş Sanatlar Merkezinde karma sergilere katıldı.
Türkiye Kelebekler Araştırma Topluluğunda yer aldı. Karma Kelebek sergisine katıldı. Kelebek fotoğrafları ile Uluslararası sergileme ve ödül aldı. Kurucu üyesi olduğu Altın Oran Fotoğraf Derneğinde “Anadolu’da İnsan” karma sergisine katıldı.
Ulusal Vasküler ve Endovavasküler Cerrahi Derneği’nin 2020 toplumsal farkındalık projesi kapsamında “Nefessiz” sergisine katıldı. Afsad’da Belgesel atölyesine ve karma sergiye katıldı. COVID-19 salgınının belgelenmesi amacıyla yapılan (Korona Günlerinde Fotoğraf, Kovid Kolektif ) yer aldı ve eşinin 90 yaşındaki hastasıyla çektiği covid fotoğrafıyla uluslarası alanda sergileme ve ödül aldı.
2012’den beri profesyonel olarak fotoğraf sanatıyla ilgili çalışmalar yapıyor. Doğum fotoğrafçısı ve Yenidoğan fotoğraf stüdyosu var.
Evli ve iki kızı var. Küçük kızı Bilkent Hukuk fakültesi öğrencisi diğer kızı evli ve Mersin Barosunda eşiyle birlikte Avukatlık yapıyor.

LEYLA BAYAZIT

ÜYE – BİLGİ VE VERİ İŞLEME BİRİMİ SORUMLUSU, KADIN VE TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTSİZLİĞİ BİRİMİ, PROJE BİRİMİ

LEYLA BAYAZIT
Üye No:
Hacıbektaş doğumlu. Nisan 2021 de Sağlık Bakanlığındaki 35 yılı aşkın süren hizmetini tamamlayarak emekli oldu. Evli ve bir çocuk annesidir. Nevşehir Sağlık Meslek Lisesi (Hemşirelik Bölümü) 1985, Gevher Nesibe Sağlık Eğitim Enstitüsü (Tıbbi İstatistik ve Bilgisayar Bölümü) 1992, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi 2004, İnönü Üniversitesi Sağlık Eğitim Fakültesi 2010, Anadolu Üniversitesi (Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü- 2019)
Fotoğrafa 2003 yılında AFSAD’da; 1. Kur “Temel Eğitim” 2. Kur “Karanlık Oda” 3.Kur İleri düzey Fotoğraf eğitimleri alarak başladı. 2004 yılında AFSAD’a üye oldu. 2018 Yılında AFSAD da Sertifikalı “Eğiticinin Eğitimi” Programını tamamladı. Birinci Kur asistanlığı yaptı.
2005-2020 yılları arasında; “Ankara Belgeseli Atölyesinde”, “Tiyatro Belgeseli Atölyesinde”, “Ulus–Altındağ Atölyesinde”, “Portre Atölyesinde”, “Makro Atölyesinde”, “İçsel Manzara Atölyesinde”, “Doğada Manzara Fotoğrafçılığı Atölyesinde”, “Güncel Sanat Sergi Proje Hazırlama Atölyesi” gibi atölyelerde çalışmıştır.
Ayrıca; Kavaklıdere Derneği ile yapılan “Kuğulu Pasajı Projesinde”, “Kadın İçin Kadın Adına Projesinde”, “Ankara Kale Projesinde”, Mimarlar odası ve AFSAD tarafından ortak yapılan “Cumhuriyet Dönemi Mimari Projesi”, Ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda katılımcının olduğu “Korona Günlerinde Fotoğraf” projesi gibi birçok projede yer aldı.
Fotoğrafları bazı basın ve yayın organlarında kullanılmış, birçok karma sergiye katılmıştır.

GİZEM ERKAN

ÜYE-KADIN VE TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTSİZLİĞİ BİRİMİ SORUMLUSU

GİZEM ERKAN
Üye No:
Ankara doğumluyum. 1999 yılında Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi İdari İlimler Akademisi Uluslararası İktisat bölümü’nden mezun oldum. 2016 yılına kadar Bankacılık yaptım. Fotografla ilk tanışmam 2000 yılında AFSAD (Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği) aracılığı ile gerçekleşti. Temel fotoğraf ve karanlık oda eğitimlerini tamamladıktan sonra, farklı atölyelerde çalışmalara katıldım. 2006 yılında derneğe üye oldum.
2006-2008 yılları arasında iki dönem yönetim kurulu üyeliği yaptım. Pandemi öncesi dernek bünyesinde kısa film atölyesine devam ettim
2000 yılından bu yana gerek Derneğimiz bünyesinde gerekse başka fotoğraf gruplarıyla çeşitli sosyal belgesel fotoğraf projelerinde bulunup, çalışamlarımızın sokak dahil olmak üzere bir çok yerde sergilemelerine dahil oldum. Sokak çocukları, atık kağıt işçileri ve mevsimlik tarım işçileri ile birlikte uzun soluklu beraber yürüttüğümüz çalışmalarda, problemelere ve ihtiyaçlara dair farkındalık yaratma çabalarımız oldu. Bu çalışmalara ait fotoğraflarım çeşitli dergi ve gazetelerde yer aldı.
2017 yılından bu yana gönüllük temelli çeşitli kreş, anaokulu ve ilköğretim okulunda çocuklarla fotoğraf atölyeleri yaptım. Okul öncesi gruplarla temel fotoğrafa giriş eğitiminin arkasından çevremize farklı bir gözle bakmayı hedefleyerek beraberce fotoğraf gezileri düzenledik. Ilköğretim yaş grubuyla ise yine temel eğitimin ardından foto hikayeler yazmayı amaçladık. Bazen yazdığımız hikayenin fotoğrafını çektik, bazen de bir fotoğrafa hikaye yazdık. Atölye sonrasında çalışmalarımızı yine çocuklarla sergiye beraberce hazırladık. Bu çalışmamız ile Milli Eğitim Bakanlığının daveti üzerine 23 Nisan şenliklerine katıldı.

SEDA ERKÖSEOĞLU KIRILMAZKOL

ÜYE-PROJELER BİRİMİ SORUMLUSU

SEDA ERKÖSEOĞLU KIRILMAZKOL
Üye No:
1988 İstanbul doğumludur. Üniversite eğitimimi Uludağ Üniversitesi, Fen – Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümü’nde tamamlamıştır. Yüksek Lisans eğitimine Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih – Coğrafya Fakültesi’nde devam edebilmek için 2013 yılında Ankara’ya yerleşmiştir. Bilkent Üniversitesi’nde İdari Asistan olarak çalışmaktadır.
Fotoğraf çalışmalarına 2014 Yılında AFSAD’da başlamış ve ilk 3 kuru tamamladıktan sonra atölyelere devam etmiştir. İsa Özdemir yönetiminde Fotoğrafın F’leri Atölyesi ile başladığı ve devam ettirdiği “Pazartezi” projesiyle 2017 yılında AFSAD üyesi olmuştur. Cengiz Oğuz Gümrükçü yönetiminde Karanlık Oda çalışmaları yapmıştır. 8. ve 12. ETHOS Ankara Uluslararası Tiyatro Festivallerinde AFSAD’ı temsilen tiyatro oyunlarını fotoğraflamıştır. AFSAD’da geçirdiği yıllar boyunca 1. Kur Fotoğraf Seminerlerinde Mustafa Ertekin, Cengiz Oğuz Gümrükçü ve Mebrur Hatunoğlu’na asistanlık yapmıştır. Kamuran Feyzioğlu ile KAF Atölye’de bir süre çalışmalarına devam etmiş, asistanlık yapmıştır. AFSAD çatısı altında sergilere katılmıştır.