Yaklaşan Etkinlikler

Şu anda yaklaşan etkinlikler bulunmamaktadır.

Image Alt

NE VAR NE YOK

  /  NE VAR NE YOK

Demokratik sivil toplum kuruluşu olmanın bilinciyle AFSAD, bilgi ve üretimlerini geniş kitlelere ulaştırabilme ilkesinden hareketle aşağıdaki başlıklarda çalışır, üretir ve paylaşır.

Kuruluş amacına ve vizyonuna uygun olarak AFSAD fotoğraf ve fotoğraf sanatıyla ilgili hemen her alanda çalışmaya, üretmeye, paylaşmaya ve öncü olmaya devam ediyor; meraklılara ya da fotoğraf çevrelerine katkı yapıyor.

Sinema sanatına ve üretimine olan ilginin giderek artmaya başladığı 1990’lı yılların son çeyreğinden beri, AFSAD sinema sanatına temel olan kısa film ve belgesel yapımı alanlarında teknik ve sanatsal çalışmalar yapmayı sürdürüyor.

AFSAD, her yıl, çok çeşitli başlıklar altında pek çok sergiye imza atıyor. Sergilerin sınıflandırılması şöyle:

ULUSAL SERGİLER

ULUSLARARASI SERGİLER

YIL SERGİLERİ

ATÖLYE SERGİLERİ

SEMİNER SONU SERGİLERİ

AYIN FOTOĞRAFLARI SERGİLERİ

ÜYE SERGİLERİ

KONUK SANATÇI SERGİLERİ

Hem fotoğraf, sinema alanında isim yapmış ustalarla hem de yeni çalışmalarını sunan üyelerle bir arada olma, yenileri ve yenilikleri izleme fırsatı sunan; her yıl sezon boyunca her ay düzenli gerçekleştirilen söyleşi ve gösteriler AFSAD’ın en gelenekselleşmiş etkinlikleri arasında yer alır.

AFSAD amaçlarını gerçekleştirmek için ulusal veya uluslararası, kamu ya da özel kurum ve sivil toplum örgütleriyle de işbirliği yapar. T.C. Başbakanlık GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile uzun yıllara dayanan fotoğraf proje ve sergileri, Dünya Bankası’yla “Engellilere Fotoğraf Eğitimi“, AB ile “Gönüllülük“ temalı fotoğraf sergisi, ILO ile “Çalışan Çocuklar“ Ulusal Sergisi, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile “Ankara Belgeseli“, Adalet Bakanlığı ile “Islahevlerinde Fotoğraf Eğitimi“, TOBAV ile “Sanata Evet“ ve TFSF ile “Van Depremi“; Ankara Kalkınma Ajansı ile “Bir Turizm Kenti Olarak Ankara”çalışmaları bu işbirliğinin öne çıkan örnekleri arasında yer alıyor.

AFSAD, özellikle yeni başlayanların fotoğrafla uğraşma isteğini güçlendirmek, geliştirmek için fotografik uygulamaların öne çıktığı rutin geziler düzenler.

Yurt içi ve dışından fotoğraf çevreleri arasındaki bağı, iletişimi geliştirmek üzere karşılıklı ziyaretleri içeren etkinlikler yapar.

Her yıl düzenli yinelenen AFSAD Yıl Yemeği, üyeleri ve AFSAD dostlarını bir araya getiren sıcak bir ortamdır.

AFSAD düzenlediği sempozyumlar, yayınladığı dergi ve kitaplar aracılığıyla Türkiye fotoğrafının kuramsal birikimine katkı sağlar.

Yayınladığı Sempozyum kitapları ve FOTOGRAF ve KONTRAST dergileri dışında, AFSAD pek çok sergi albümü de yayımlamıştır. AFSAD kendi yayınları bakımından zengin arşive sahip; Türkiye’de en çok yayın yapan tek dernek olan AFSAD’ın fotoğraf dünyasına yeni yayımlarıyla da katkı yapıyor.

Üye Kayıt Bilgilendirme

Üyelik Bilgilerinizi AFSAD Sekretaryasından alabilirsiniz.

Reset Password