Yaklaşan Etkinlikler

Şu anda yaklaşan etkinlikler bulunmamaktadır.

Image Alt

8. FOTOĞRAF SEMPOZYUMU

  /  8. FOTOĞRAF SEMPOZYUMU

AFSAD ULUSLARARASI KATILIMLI 8. FOTOĞRAF SEMPOZYUMU
GÜNCEL SANAT VE FOTOĞRAF

AFSAD 8. Fotoğraf Sempozyumu, bu yıl 17-19 Kasım 2017 tarihlerinde gerçekleşecek. İlk kez uluslararası katılımın da sağlandığı Sempozyum’un konusu Güncel Sanat ve Fotoğraf…

Günümüzde fotoğraf adına olan biteni keşfetmek üzere dünyada fotoğrafın gelişimini ya da değişimini öğrenmek, anlamak; yenilikleri paylaşmak, duyurmak; ülkemizin fotoğraf çevreleriyle farklı kültürlerden fotoğrafçıları ve sanatçıları fotoğrafın ortak dilinde buluşturmak 8. Sempozyum’un temel amacı.

Sempozyum’un üç güne yayılan programında farklı konuları ele alan dört panel ile bildiriler bulunuyor. Yabancı ülkelerden ve ülkemizden uzman konuklarla konunun ele alınacağı Sempozyum’a, 15-30 Kasım tarihleri arasında, başta sergiler olmak üzere çeşitli etkinlikler de eşlik edecek.

Kuruluşundan bu yana, AFSAD ülke çapında yedi kez Ulusal Fotoğraf Sempozyumu düzenledi.

Gerçekleştirilen fotoğraf sempozyumlarının ana başlıkları fotoğraf kamuoyunu ilgilendiren konular – kavramlar üzerinden belirlenmişti. Katılımcıların, izleyicilerin ilgiyle izlediği bu sempozyumlar sunulan bildirilerin, panellerin, tartışmaların tümüyle yer verildiği kitaplara da dönüştü. Türkiye’de fotoğrafın gelişimini izlemek bakımından, Sempozyum kitapları önemli birer başvuru kaynağı olmayı hala sürdürüyor.

8. Sempozyum; Ankara, Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleşecek.

Sempozyum Sayfasına ulaşmak için tıklayınız 

Sempozyum Programı

Üye Kayıt Bilgilendirme

Üyelik Bilgilerinizi AFSAD Sekretaryasından alabilirsiniz.

Reset Password