Yaklaşan Etkinlikler

Şu anda yaklaşan etkinlikler bulunmamaktadır.

Image Alt

BİTENLER

  /  BİTENLER

ORTADOĞU’DAN GÖÇMENLİK PROJESİ/2016-2017

Derneğimizin etkin katılım sağladığı Ortadoğu’dan Göçmenlik Projesi, Suriye ve Iraklı göçmenleri kapsamaktadır. 12 dernek ve TFSF tarafından desteklenen “GÖÇ/MEN/LİK” projesi, günümüzdeki göçmenlik konusunu unutulmamak üzere belgelemeyi hedeflemiştir.

Belgesel fotoğrafçılar Suriyeli ve Iraklı Göçmenleri;  ev,  sağlık, okul, kültür, çevre ve iş ortamlarında fotoğraflar aracılığı ile anlatmaya çalışmıştır. Projenin Genel Koordinatörlüğünü MFD (Mersin Fotoğraf Derneği) yapmış ve proje 2016-2017 döneminde tamamlandı.

BİR ANKARA SERGİSİ: TURİZM ŞEHRİ ANKARA’NIN TARİHİ, KÜLTÜREL VE DOĞAL GÜZELLİKLERİNİN ARAŞTIRILMASI VE FİZİBİLİTESİNİN YAPILARAK FOTOĞRAFLANMASI/2015-2016

Ankara ilinin tarihi, kültürel varlıklarını ve doğal/turistik yerlerini fotoğraflarla belgelemek, Ankara’nın tanıtımına görsel materyal ile katkı sağlamak amacıyla Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği (AFSAD) tarafından hazırlanarak Ankara Kalkınma Ajansına 2015 Yılı Doğrudan Destek Programı kapsamında önerilen proje Ajans tarafından desteklenmeye uygun bulundu. Ekim 2015-Ocak 2016 döneminde tamamlanan proje kapsamında; Ankara merkez, 25 ilçe ve 147 köye gidilmiş, önceden belirlenen tarihi ve kültürel varlıklar ile doğal güzellikler fotoğraflanmıştır.

Projenin amaç: Ankara ilinin tüm tarihi, kültürel varlıklarını ve doğal/turistik yerlerini tesbit ederek fotoğraflamak ve bu çalışmanın Ankara’nın tanıtımına katkı sağlamasını temin etmek için sergi ve katalog hazırlamak.

Proje Ankara Fotoğraf Sanatçıları (AFSAD) Derneği tarafından yürütülmüş olup, proje iştirakçileri; Koç Üniversitesi Vehbi Koç ve Ankara Araştırmaları Merkezi (VEKAM) ve Ankara İl Kültür Müdürlüğü’dür.

MEVSİMSEL TARIM İŞÇİLERİ PROJESİ/2014-2015

Ülkemizdeki mevsimlik tarım işçilerinin kangrene dönüşmüş sorunlarının, fotoğraf sanatı aracılığıyla tespitine yönelik planlanan çalışma ile; konuyla ilgili görsel arşivin oluşturulması, elde edilen sonuçların sosyolojik verilerle desteklenerek ilgili kurum ve kuruluşların koşulların iyileştirilmesi yönündeki çalışmalara destek olunması ve ivme kazandırılması hedeflenmiştir.

Çalışmada 69 fotoğrafçı yer almış ve Adana, Mersin, Bolu, Samsun, Amasya,  Niğde, Bursa, İzmir, Manisa, Konya, Şanlıurfa, Ankara, Yozgat illerinde 6 ay süren çekimler ile proje 2014-2015 döneminde tamamlandı.

GÖLBAŞI PROJESİ/2011-2012

Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği (AFSAD)  ile Gölbaşı Belediye Başkanlığı arasında imzalanan protokol kapmasında yürütülmüştür.

Ankara Gölbaşı ilçesinin 47 mahallesinin fotoğraflarının çekilerek ilçenin fotoğrafik    envanterinin çıkarılması amaçlanmıştır.

Proje bir yıl sürmüş olup, yılında sergisi açılmıştır.

İŞİTME ENGELLİ GENÇLERE FOTOGRAF EĞİTİMİ PROJESİ/2009-2010

Dünya Bankasının Yaratıcı Kalkınma Fikirleri Hibe Programı tarafından desteklenen proje kapsamında işitme engelli çiftlere çok yönlü fotoğraf eğitimi vererek bu gençlerin günlük yaşam becerilerini de kapsayacak şekilde fiziksel bağımsızlık, sosyal yeterlilik, iletişim, mesleki yeterlilik alanlarında gelişmelerini sağlamak, gençlere fotoğrafçılık sektöründe çalışabilme şansını bulmalarına yardımcı olmak amaçlanmıştır. Proje 32.225 TL bütçe ile gerçekleştirilmiştir.

Ortadoğu İşitme Engelliler Eğitim Derneği, İlkemiz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu ortaklığında 2009 yılında 20.000 Dolar’dık bütçe ile proje yürütülerek tamamlanmıştır.

ACTIVITIES FOR CHILDREN AND YOUTH PROJECT/2005-2006

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlık Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenen proje kapsamında Derneğimiz gönüllülük esasında programa katılımcı/gönderen grup olarak proje kapsamındaki ülke gençlerine fotoğraf konusunda eğitim vermiştir. Proje faaliyetleri 2598 Euro ile gerçekleştirilmiştir.

KÜLTÜRDEN YANSIYAN FOTOĞRAFLAR-BEN/ÖTEKİ PROJESİ/2004

Avrupa Birliği Gençlik Programları çerçevesinde desteklenen “Kültürden Yansıyan Fotoğraflar-Ben/Öteki” Projesi kapsamında 11 ülkenin katılımıyla uluslararası katılımlı Ankara’da seminer gerçekleştirilmiştir.  Proje faaliyetleri 13.050 Euro ile gerçekleştirilmiştir.

ÇATIŞMA YÖNETİMİ VE BARIŞ PROJESİ/ 2004

Avrupa Birliği’nin Socrates or the youth program kapsamında desteklenen projede 12 ülke 42 katılımcı ve 3 ü Türk olmak üzere 4 eğitimci/konuşmacı/destek personeli tarafından etkinlikler ve eğitimler  26.110 Euro ile gerçekleştirilmiştir.

Üye Kayıt Bilgilendirme

Üyelik Bilgilerinizi AFSAD Sekretaryasından alabilirsiniz.

Reset Password